Можна знайти багато цікавих місць у бразильській…

Можна знайти багато цікавих місць у бразильській…

Можна знайти багато цікавих місць у бразильській Куритибі.
Можна, блукаючи містом, натрапити на площу Японії, декоровану у відповідному стилі. Можна знайти й площу Іспанії, щоправда, її зв’язок з європейською країною не визначений взагалі жодними рисами (хіба що стіни кав’ярні на її межі, пофарбовані в кольори іспанського прапора, символізують якесь трансатлантичне зближення). А можна відшукати площу України.

УкрАнія (порт. Ucrânia), як кажуть бразильці. Саме до такої назви ми звикли ще починаючи з балканських країн. Та і в ЄС багато хто знає нашу країну саме під таким ім’ям.
Бразильці знають про Україну. Дуже багато хто уявляє, навіть, де Україна знаходиться (хоча, дехто думає, що це десь в Африці, але таких зовсім небагато). Деякі з наших друзів, у яких ми зупинялися, навіть кажуть, що збираються невдовзі відвідати Україну (може жартують, щоб зробити нам приємне?). Багато хто каже, що дізналися про Україну в останні роки через наплив інформації у місцевих новинах.
Ми дуже різні з людьми з цього боку океану. Це помітно як у зовнішньому вигляді, так і у найдрібніших деталях поведінки. Та попри все це кожного разу в автівці нашого водія чи під чиїмось дахом, де ми знайшли притулок, ми почуваємося як удома. Не як з людьми з іншого світу, а як зі звичайнісінькими простими, добрими та щирими людьми. Таких людей дуже багато в Україні, безліч їх і в Бразилії. Ще більше їх розкидано по всьому світові — щирих, чесних, готових допомогти. І ми, чужинці з далеких країв (бо всі тут точно знають, що Україна — то десь дууууже далеко), щиро їм за це вдячні.
І, наперекір усім океанам і відстаням, не втрачають своєї актуальності та непорушним заповітом крізь віки «лунають» на цій площі прості та дуже важливі слова, що застигли у камені постаменту:
.
«Учітеся, брати мої!
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь…»
.
Хоч і не з першого погляду можна впізнати у статурі монументу нашого видатного співвітчизника — Тараса Григоровича Шевченка, що пильно роздивляється Бразилію з постаменту на площі України.

#ёжкинкот #hedgecat #кругосветка #rtw #ежкинкот #travel #roundtheworld #discoverearth #вокругсвета #brazil #curitiba #ukraine #україна #украина #шевченко

Что еще почитать...

Поделиться с друзьями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *